KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846156
nr 1384 6156
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Tegelvikshamnen, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 44x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:42:18
15/3 17:54:59